Het Grote Bierboek: inspiratie voor de horeca

Het Grote Bierboek Frits Dunnink

Gepubliceerd op: 15 juni 2023 op entreemagazine.nl

Bier en verhalen horen bij elkaar. Wie zijn bierkaart echt wil verrijken, zorgt ervoor dat medewerkers bij ieder bier een goed verhaal kunnen vertellen. Voor wie inspiratie zoekt, is er nu Het Grote Bierboek van bierschrijver Frits Dunnink, een aanrader voor iedere horecazaak met hart voor bier.

Frits Dunnink: bierschrijver pur sang

Biersommelier Frits Dunnink noemt zichzelf al enige tijd ‘bierschrijver’, en wie zijn blog bierschrijver.nl leest, begrijpt waarom. Dunnink is inmiddels een bekende verschijning in de Nederlandse bierwereld. Hij schreef eerder als eerste over 0.0- en alcoholarme bieren en staat bekend om zijn levendige schrijfstijl: grondig, informatief en altijd met een vleugje humor.

Zijn blogverhalen zijn lang en rijk aan details, artikelen met een leestijd van minder dan twaalf minuten zijn zeldzaam. En telkens weer wekken ze dorst op.

Dat hij nu een boek voor het grote publiek heeft geschreven, betekende dat hij zijn verhalen compacter moest maken. Dat lukt hem uitstekend.

Het Grote Bierboek Frits Dunnink
Frits Dunnink

Geen tafelboek, wel een naslagwerk

Laat je niet misleiden door de titel: Het Grote Bierboek is géén zwaar tafelboek, maar een handzaam, mooi vormgegeven hardcover vol toegankelijke verhalen over bier.

Het eerste hoofdstuk, Het biermysterie ontrafeld, is typisch Dunnink. Hier legt hij helder en met enthousiasme uit hoe bier wordt gebrouwen. De geschiedenis van bier beschrijft hij in hapklare brokken, met oog voor zowel Nederland als België.

Biertypen en proefnotities

Een van de meest waardevolle hoofdstukken is dat waarin Dunnink alle belangrijke biertypen behandelt. In bijna honderd pagina’s komen uiteenlopende typen voorbij, voorzien van proefnotities en voorbeelden. Ideaal naslagmateriaal voor horecamedewerkers die hun bierkennis willen verdiepen of gasten beter willen adviseren.

Het boek bevat bovendien een uitgebreid overzicht van brouw- en biertermen, wat het nog bruikbaarder maakt als referentieboek.

100 brouwerijen in Nederland en België

Het laatste deel van het boek is een hoogtepunt: een overzicht van 100 brouwerijen uit Nederland en België. Dunnink koos nadrukkelijk niet alleen de bekende namen, maar ook minder voor de hand liggende brouwerijen.

Elke brouwerij krijgt een eigen pagina met achtergrondinformatie en een tip voor een bier dat de moeite waard is om te ontdekken. Zo biedt het boek honderd keer inspiratie, een bron van verhalen voor wie bier in de horeca wil presenteren met kennis en passie.

Conclusie

Het Grote Bierboek is een toegankelijk, informatief en inspirerend naslagwerk voor iedereen die professioneel met bier werkt. Het biedt niet alleen kennis, maar ook verhalen, en juist die maken het verschil aan tafel.

Het Grote Bierboek – Frits Dunnink, 336 pagina’s, uitgegeven door Edicola Publishing, Deventer.

Het Grote Bierboek Frits Dunnink
Bezoek onze sociale media

Bezoek onze meest recente blogs