De bierrevolutie in woord en beeld [boekbespreking]

De bierrevolutie boek

Oorspronkelijke publicatie: 5 juni 2017

Dankzij de bierrevolutie genieten bierliefhebbers tegenwoordig niet alleen van een ruime keuze aan kwaliteitsbieren, ook op het gebied van bierliteratuur valt er genoeg te ontdekken. Het ene na het andere boek verschijnt, en telkens voegen de auteurs iets toe.

Veel nieuwe bierboeken zijn geschreven door mensen die al bekend zijn in de bierwereld. De Bierrevolutie is een verrassing uit een andere hoek. Fotograaf Jan Willem Kaldenbach (o.a. NRC, Harper’s Bazaar) en auteur Edo Dijksterhuis (o.a. Parool, Museumtijdschrift) maakten een fraai boek waarin de Nederlandse bierrevolutie in woord én beeld wordt vastgelegd.

Vormgeving en inhoud

Het boek is luxe uitgevoerd met hardcover en foliedruk. Meer dan 100 Nederlandse brouwerijen komen aan bod.

  • Veel brouwerijen krijgen een eigen pagina met etiketten en korte tekst.
  • Een aantal brouwerijen krijgt drie pagina’s met portretten van brouwers en hun brouwerij.

Ook proeflokalen worden uitgebreid belicht.

Focus op mensen

Juist omdat de auteurs geen beergeeks zijn, is het boek toegankelijk voor een breed publiek. Geen technische details of marketingtaal, maar verhalen over de mensen achter de brouwerijen.

Bij iedere brouwerij vind je:

  • oprichtingsdatum
  • meest gangbare bieren
  • productievolume
  • adres en website

Het boek toont dat een bierrevolutie niet wordt gedreven door machines, maar door mensen.

De bierrevolutie

Ambachtelijke sector in beeld

In 2017 telt Nederland zo’n 450 brouwerijen en brouwerijhuurders. Ongeveer de helft beschikt over een eigen installatie. In dit boek komen vrijwel alleen deze brouwers aan bod, waardoor een groot deel van de ambachtelijke sector helder in beeld komt.

De Bierrevolutie is een boek om steeds opnieuw open te slaan: een fraai samenspel van beeld en tekst dat een wereld tot leven brengt die ooit leek te verdwijnen, maar nu weer volop bloeit. Leve de bierrevolutie!

Praktische gegevens

  • Titel: De Bierrevolutie
  • Auteurs: Edo Dijksterhuis & Jan Willem Kaldenbach
  • Uitgever: Terra Lannoo
  • Omvang: 288 pagina’s
  • ISBN: 9789089896971
  • Prijs: €9,95 (Bol.com)

Update 2025 – de bierrevolutie in perspectief

Sinds het verschijnen van De Bierrevolutie in 2017 is het aantal brouwerijen verdubbeld en zijn sommige brouwerijen die in het boek staan alweer verdwenen. Dat maakt dit boek des te interessanter: het vormt niet alleen een overzicht in zwartwit van de bloei van de ambachtelijke brouwerij in Nederland, maar ook een historisch document dat laat zien hoe snel de bierwereld zich heeft ontwikkeld. De opsteker: heel veel brouwerijen uit dit boek zijn er nog.

De bierrevolutie
Bezoek onze sociale media

Bezoek onze meest recente blogs